KONKURS

UWAGA !!!                           UWAGA!!!!                                UWAGA!!!
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH RODZICÓW I DZIECI DO WZIĘCIA UDZIAŁU
W KONKURSIE NA  EKOLOGICZNY KARMNIK DLA PTAKÓW ( karmniki wykonujemy wspólnie z dzieckiem z materiałów ekologicznych) OSTATNI DZIEŃ PRZYNIESIENIA KARMNIKA TO 15.02.2022r

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE

„EKOLOGICZNY KARMNIK DLA PTAKÓW”

Cele konkursu:

• Kształcenie podstaw proekologicznych
  • obserwacja ptaków odwiedzających karmnik (rozpoznawanie ptaków, zdobycie wiedzy w jaki sposób żywią się ptaki)
  • rozwijanie wyobraźni oraz zdolności manualnych
  • uwrażliwianie dzieci na potrzebę pomocy zwierzętom zimową porą
  • wyrabianie nawyków odpowiedzialności za swoje postępowanie wobec zwierząt
  • umacnianie więzi rodzinnych, wspólne spędzanie czasu rodzica z dzieckiem

Organizatorem konkursu jest Miejskie Przedszkole nr 27 w Jeleniej Górze

Regulamin

1. Konkurs ,, Ekologiczny karmnik dla ptaków” skierowany  jest do dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 27 w Jeleniej Górze ze wszystkich grup wiekowych  oraz ich rodzin.
  2. Przy tworzeniu karmnika dozwolona jest pomoc ze strony opiekuna, opiekun sam nie wykonuje karmnika
  3. Konkurs polega na wykonaniu pracy przestrzennej – karmnika dla ptaków , z odpowiednio dobranych materiałów ekologicznych, które umożliwią użytkowanie karmnika na zewnątrz.
  4. Karmnik powinien być wykonany z ekologicznego, trwałego materiału przyjaznego  środowisku, bez użycia rażących, pstrokatych kolorów.
  5. Konstrukcja karmnika powinna być funkcjonalna i bezpieczna, a wielkość dostosowana do rozmiarów stołujących się w nim ptaków. Maksymalne wymiary:  35cm x 30cm x 30cm.
  6. Termin i miejsce dostarczania prac- PODPISANE karmniki (imię nazwisko oraz grupa autora) dostarczamy do przedszkola, do 15.02.2022r. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę.

Technika i wykonanie pracy dowolna – liczy się pomysłowość. Zaznaczamy jednak, iż dobry karmnik powinien chronić karmę przed zamoknięciem, powinien umożliwiać ptakom bezpieczne korzystanie
z niego. Przy okazji tworzenia karmników, warto wykorzystać materiały recyklingowe. Doskonale sprawdzą się butelki PET lub ceramiczne doniczki, a do podawania pokarmu – nakrętki od słoików
i niepotrzebne spodki. Można również ozdobić karmnik według własnej wizji (szyszki, patyki, mech,  itp.).

Wyniki konkursu:

Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni przez jury składające się z nauczycieli i dzieci z MP nr27 w Jeleniej Górze. Laureaci konkursu oraz prace dodatkowo wyróżnione zostaną nagrodzeni upominkami oraz pamiątkowymi dyplomami.

Kryteria oceny:

- zgodność z tematem,

- praktyczne wykorzystanie przygotowanego karmnika,

- wykorzystanie materiałów ekologicznych i naturalnych,

- oryginalność,

- pomysłowość.