Konkurs plastyczny PORTRET PANI WIOSNY

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO "PORTRET PANI WIOSNY"

Konkurs plastyczny – PORTRET PANI WIOSNY

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO
PORTRET „PANI WIOSNY”

CELE KONKURSU:
1.    Kształtowanie wyobraźni plastycznej i rozwijanie kreatywności dzieci
2.    Inspirowanie tematyką wiosenną.
3.    Rozwijanie i doskonalenie możliwości twórczych dzieci poprzez działania plastyczne z wykorzystaniem różnych materiałów i technik
4.    Popularyzowanie wiedzy o wiosennych barwach

TEMATYKA KONKURSU:
Zadaniem uczestników konkursu (rodzic + dziecko) jest wykonanie portretu Pani Wiosny – format prac A3 lub format brystolu

ZASADY KONKURSU:
1.    Konkurs przeznaczony jest dla dzieci Miejskiego Przedszkola nr 27 „Okrąglaczek” i ich rodziców
2.    Praca powinna być wykonana w domu przez dziecko z pomocą rodzica

3.    Technika wykonania prac – forma płaska np. wycinanka, wydzieranka, rysunek kredkami, ołówkiem, tuszem, farbami, pastelami olejnymi lub suchymi, węglem lub połączenie wszystkich tych technik – w formacie A3 lub format brystolu .
4.    Pracę należy opatrzyć metryczką zawierającą dane: imię i nazwisko dziecka oraz grupa, przyklejoną z tyłu

TERMIN:
1.    Prace należy dostarczyć do dnia 14.03.2022 r. do nauczycielek grup
2.    Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 15.03.2022 r.
3.    Prace konkursowe przechodzą na własność organizatora konkursu – MP 27 „Okrąglączek” i zostaną wykorzystane m.in. do dekoracji przedszkolnego holu.

OCENA:
1.    Podczas oceny brane pod uwagę będzie:
•    pomysłowość, walory artystyczne i estetyczne.
•    dobór i wykorzystanie materiałów.
•    Dla wszystkich uczestników konkursu przewidziane są dyplomy, a dla laureatów dodatkowo symboliczne nagrody.

Organizatorzy konkursu:
Agata Mazur