PROJEKT " BEZPIECZNE WAKACJE "

BEZPIECZNE WAKACJE W OKRĄGLACZKU - RELACJA

W ramach realizacji projektu "Bezpieczne wakacje" - ogłoszonego przez miesięcznik „ Bliżej Przedszkola ” - w Miejskim Przedszkolu nr 27 "Okrąglaczek" w Jeleniej Górze odbyło się wiele ciekawych spotkań i z ajęć.

Odwiedziliśmy Basen Kąpielowy MOS (wiemy, jak właściwie zachowywać się na basenie, czym zajmuje się ratownik oraz obejrzeliśmy pokaz ratowania tonącego człowieka), siedzibę GOPRu (wiemy, czym zajmuje się pracownik GOPR, jak należy spakować plecak na wycieczkę w góry, jak wezwać pomoc w górach i jak właściwie się zachowywać na szlakach górskich), treserów Karkonoskiego Klubu Owczarka Niemieckiego (wiemy, jak właściwie postępować z psem oraz znamy bezpieczne zachowania podczas spotkania z groźnym psem).

W swoim przedszkolu gościliśmy pracownika WOPRu (wiemy, jak wezwać pomoc, co należy zrobić przed kąpielą w morzu czy jeziorze, jak właściwe zachowywać się nad wodą oraz jak wygląda sprzęt ratowniczy), Straży Miejskiej oraz Policji (wiemy, jak należy się przygotować na wycieczkę rowerową, jak bezpiecznie poruszać się rowerem w mieście i poza nim). W przedszkolu powstało miasteczko rowerowe gdzie każde dziecko mogło przyjść ze swoim rowerem i doskonalić swoje umiejętności jazdy na rowerze. Już wiemy, jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą, podczas wycieczek rowerowych, wypraw w góry czy podczas spotkania z groźnym psem.

Zwycięzcy konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć” zaprezentowali nam krótkie scenki sytuacyjne z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Umiemy już prawidłowo wzywać pomoc oraz udzielać pierwszej pomocy podczas krwotoku z nosa, zadławienia czy złamania nogi. Wszystkie te sytuacje mogą spotkać każdego z nas podczas wakacji, wyprawy w góry, czy gry w piłkę.           Podsumowaniem zdobytej wiedzy był konkurs pod hasłem "Bezpieczne wakacje". Dzieci otrzymały odznaki oraz dyplomy. Dodatkową atrakcją był udział w imprezie zorganizowanej przez służby mundurowe w Jeleniej Górze, na którje dzieci mogły utrwalić zdobytą wiedzę. Po takiej ilości atrakcji nasze przedszkolaki na pewno bezpiecznie będą spędzać wakacje.

Filmową relację można obejrzeć na stronie:

ratownik-ruchomy-obrazek-0022