20 kwietnia 2023 r. piąta edycja akcji "Sprzątanie Borowego Jaru"

20 kwietnia 2023 r. piąta edycja akcji
"Sprzątanie Borowego Jaru".

Celem działań jest uporządkowanie ścieżek spacerowych i brzegów rzeki Bóbr. W akcji uczestniczyć będą strażacy, dolnośląski WOPR, strażnicy miejscy, urzędnicy i pracownicy instytucji związanych z terenem, leśnicy, aresztanci oraz wielu innych uczestników w tym mieszkańcy.
Worki i rękawice będą wydawane uczestnikom od godziny 9:00 w dwóch miejscach - na początku ścieżki rowerowej pod „Grzybkiem” oraz przy Gościńcu Perła Zachodu. Podczas akcji swoje stanowisko będzie miała Moja Fundacja, która będzie przyjmować zapisy na sobotni IV Bieg Charytatywny Eko-Run.
21 kwietnia 2023 r. w godzinach 14:00 - 17:00 przy ul. Kiepury (pętla autobusowa), odbywać się będzie zbiórka mobilnego PSZOKu. Za przyniesione elektroodpady będzie można otrzymać sadzonkę kwiatka. Podczas akcji planowane są zajęcia edukacyjne dla dzieci. Przypomnimy sobie podstawowe zasady selektywnej zbiórki odpadów oraz porozmawiamy o skutkach dzikich wysypisk.
22 kwietnia 2023 r. zapraszamy na mobilny PSZOK podczas IV Biegu Charytatywnego Eko-Run. Pojazd będzie stacjonował w godzinach od 10:00 do 13:00 na końcu Alei Bolesława Krzywoustego. Za przyniesione elektroodpady będzie można otrzymać sadzonkę kwiatka. Podczas akcji planowane są również zajęcia edukacyjne dla uczestników całego wydarzenia.
23 kwietnia 2023 r. w godzinach 10:00 - 13:00 na Osiedlu Orlim (boisko), odbywać się będzie ostatnia związana z Dniem Ziemi zbiórka mobilnego PSZOKu. Tego dnia również za przyniesione elektroodpady wydawane będą sadzonki. Podczas akcji, tak jak we wcześniejszych dniach, przypomnimy sobie podstawowe zasady selektywnej zbiórki odpadów oraz porozmawiamy o skutkach dzikich wysypisk.