KONKURS RECYTATORSKI

"WIERSZE POLSKICH POETÓW"

CELE KONKURSU:
1. Popularyzacja literatury dziecięcej i twórczości polskich poetów oraz zainteresowanie dzieci poezją.
2.Kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego i rozwijanie zdolności recytatorskich.
3. Uwrażliwianie dzieci na kulturę żywego słowa.
4.Wspieranie uzdolnień i pomoc w rozwijaniu zainteresowań dzieci.
5. Nabywanie umiejętności aktorskich

PRZEBIEG I ZASADY KONKURSU:
1. W konkursie biorą udział wszystkie chętne dzieci z przedszkola w wieku od 3 do 6 lat.
2. Konkurs będzie przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych 3- 4 latki , 5-6 latki.
3. Rodzice przygotowują w domu dziecko do recytacji dowolnie wybranego wiersza autorów :
J. Tuwim, D. Gellner, J. Brzechwa.
4. Rodzice przygotowują w domu strój i rekwizyty pomocne w interpretacji utworu.
5. Termin zgłoszenia dziecka do udziału w konkursie recytatorskim u nauczycielek w każdej grupie wiekowej (wraz z tekstem wiersza) upływa dnia 10.04.2024 roku.
6. Konkurs odbędzie się w dwóch etapach:
I etap grupowy – 19.04.2024 r. - wytypowanie trzech najlepszych uczestników z każdej grupy wiekowej, którzy przechodzą do kolejnego etapu
II etap przedszkolny 23.04.2023
7. Oceny wystąpień konkursowych dokona jury powołane przez organizatorów konkursu w składzie :
- p. J. Paruszyński
- p. P. Iwaniec
-p. R. Kiełek
8. Kryteria oceny:
-pamięciowe opanowanie wiersza, dykcja;
-interpretacja wiersza, wykorzy
stanie rekwizytów;
-ogólny wyraz artystyczny;
-dobór wiersza do wieku uczestnika konkursu
9. Nagrody:
-wszystkie dzieci, które wezmą udział w konkursie otrzymają dyplomy;
-zwycięzcy konkursu otrzymają dyplomy i nagrody.