ZEBRANIA I OGŁOSZENIA WIERSZE I PIOSENKI KALENDARIUM WYDARZEŃ KONKURSY GRUPOWE PROJEKTY, W KTÓRYCH BIORĄ UDZIAŁ KRASNOLUDKI ALBUM FOTOGRAFICZNY

KRASNOLUDKI

PROJEKTY, W KTÓRYCH BIORĄ UDZIAŁ KRASNOLUDKI

"WITAMINKI"

Projekt edukacyjny promujący zdrowe nawyki żywieniowe

Cele projektu:

• promowanie zdrowych nawyków żywieniowych;

• zachęcanie do spożywania zróżnicowanych potraw, bogatych w warzywa;

• stwarzanie okazji do poznawania nowych smaków;

• oswajanie z wyglądem warzyw i zapoznanie z ich wartościami odżywczymi;

• wdrażanie do samodzielnego komponowania posiłków i robienia prostych potraw według przepisów kulinarnych

"20 MINUT DLA MATEMATYKI"

Głównym celem projektu jest realizacja Dziecięcej Matematyki® autorstwa prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej w grupie przedszkolnej zgodnie z założeniami koncepcji oraz, co równie ważne, angażowanie i inspirowanie rodziców przedszkolaków do codziennej aktywności matematycznej z wykorzystaniem sytuacji życiowych.

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, który jest pierwszym nauczycielem matematyki, powinien być drogowskazem rodzica. Jeśli zbudujemy solidny fundament podstawowych pojęć matematycznych i będziemy pozwalać przedszkolakom „dotykać” matematyki, bawić się nią, będą one lepiej radziły sobie zarówno w edukacji szkolnej, jak i w życiu – wykazując się zaradnością życiową.