Organizacja pracy

2. Kwietnia Dzień Świadomości Autyzmu. Niebieskie Igrzyska

Już po raz drugi nasze Przedszkole
bierze udział w ogólnopolskiej akcji

Niebieskie Igrzyska
Strona Główna - Niebieskie Igrzyska Fundacji IWRD www. niebieskieigrzyska.pl

Na czym polegają Niebieskie Igrzyska?

Niebieskie Igrzyska polegają na organizacji dwóch części: edukacyjnej i sportowej. Każdą z tych części placówki biorące udział z Niebieskich Igrzyskach powinny zorganizować w dogodnym dla placówki terminie, ale koniecznie w miesiącu kwietniu. Obie części mogą być przeprowadzone w odrębnych terminach.

Kto może wziąć udział w Niebieskich Igrzyskach?

Niebieskie Igrzyska to wydarzenie o charakterze, sportowym i edukacyjnym. Mogą w nim wziąć udział dzieci w wieku od 3 roku życia. Do udziału w Igrzyskach zapraszamy dzieci neurotypowe, ze spektrum autyzmu oraz dzieci z innymi niepełnosprawnościami.

Niebieskie Igrzyska są formą obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu przypadającego na 2 kwietnia oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu, jakim jest miesiąc kwiecień.

Opis warsztatów "Jesteśmy różni i pomagamy sobie"

Autorzy warsztatów: dr Anna Budzińskadr Anna Lubomirska – Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka.

Cel zajęć: uczestnicy nauczą się dostrzegać różnice i podobieństwa miedzy sobą. Zajęcia mają na celu zwiększenia poziomu tolerancji i akceptacji inności. Celem jest także nauczenie właściwego sposobu reagowania na inność i pomagania innym.

Efekt zajęć: uczestnicy poznają pojęcia: akceptacja, różnorodność, inność. Dowiadują się o sposobach wspierania innych, pomagania w pojawiających się trudnościach i poszukiwania konstruktywnych rozwiązań.

Odbiorcy: dzieci w wieku od 3 do 10 lat

Czas trwania zajęć: od 20 minut do 60 minut w zależności od wieku uczestników i potrzeb danej grupy. Im młodsze dzieci biorą udział w warsztatach, tym powinny być one krótsze. Nauczyciele sami ustalają czas trwania warsztatów.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Lista artykułów